Sestava do racku MA onPC

Již po několikáté jsme pro naše klienty na přání sestrojili speciální řídicí systém rack MA onPC. Na míru sestavený systém slouží k ovládání světel především v továrních provozech a provozech využívajících automatizované linky či v klubech nebo diskotékách s typicky vysokou proměnlivostí prostředí. Systém se vyznačuje vysokou odolností a modularitou, a pro uživatele představuje významnou přidanou hodnotu při používání v náročnějších podmínkách. Přednosti tohoto řešení ocenil například největší klub v Rožnově pod Radhoštěm City Club nebo tovární kontrolní linky automobilky Škoda.

rackSvětelný systém byl složen z komponentů čítající devatenáctipalcový PC s operačním systémem Windows 8.1 a programem MA onPC, integrovanou obrazovku LCD se systémem intelitouch, převodník 2portNode onPC, MIDI ovladač AKAI APC mini a spínací 19″ napájecí modul. Systém propojuje ovládací prvek (AKAI APC mini), nezbytný software (PC, LCD, software MA) a DMX 512 signál (2PortNode onPC).

Podívejme se nyní na několik z hlavních komponent blíže. Ovladač AKAI APC mini používá pro ovládání barevně podsvícená tlačítka a tahové ovladače. V našem systému slouží žlutě podsvícená tlačítka pro změnu intenzity a zeleně podsvícená pro změnu velikosti světelného kužele. Jedna skupina tahových ovladačů reguluje intenzitu osvětlení skupin, druhá skupina intenzitu osvětlení všech světel. Zároveň je možné ruční nastavení intenzity a zoomu jednotlivých světel na dotykové obrazovce.

Další zajímavostí je použití systému IntelliTouch. Jedná se o typ touchscreenu využívající technologii povrchové vlny, také známou jako povrchové akustické vlnění. Díky čisté skleněné konstrukci je touchscreen odolný škrábancům; čisté sklo zároveň poskytuje skvělý obrazový jas a dokonalý průchod světla a zajišťuje ten nejlepší optický výkon. Touchscreen je možné aktivovat prstem, stylusem nebo rukavicí s měkkou gumou a mezi jeho výhody patří především vysoká rychlost a citlivost dotykové odezvy. Nespornou předností je také přesnost odezvy dotyku, která zajišťuje stabilní operace bez rozladění.

Pro více informací o systému nás můžete kontaktovat zde.