Majaland v POP Airport Outlet

V areálu POP Airport Outlet se 27. prosince 2021 otevírá největší indoorové dětské zábavní centrum Majaland. Na jehož tvorbě se podílela společnost Precilum s.r.o., kdy na výstavbě divadla spolupracovala s naší společností LightNeq s.r.o.

Majaland je zábavní park rozkládající se na ploše necelých 10.000 metrů čtverečních, kde najdete dvanáct tematických atrakcí odkazující na seriál o včelce Máje a s vikingskou tematikou. Mezi atrakcemi najdete 220 metrů dlouhou horskou dráhu, až dest metrů vysoké kolotoče, třiceti metrů dlouho skluzavku a v neposlední řadě autodrom. Vedle atrakcí se zde nacházejí restaurace, obchůdek a divadlo, které z větší části vybudovala naše společnost.

Osvětlovací technika a další zařízení jsou zavěšeny na trussové konstrukci od společnosti Milos. Konstrukce je sestavena z hliníkového systému M290, která patří mezi středně velké jevištní příhradové linky.

Systém vyniká svojí flexibilitou tak i možností zatížení. S ohledem na bezpečnost zavěšení trussové konstrukce byl použit měřící závěsný systém NLP Measuring Element od společnosti SRS Group (verze “dog-bone” se specifikací do dvou tun), který neustále kontroluje zatížení turnusové konstrukce.
Dodaná světla jsou od italské společnost Prolights s.r.l. a je zde 26 profilů EclProfile doplněné o různé druhy optik. Tato LED světla jsou jasnou volbou pro ty, kteří požadují vyšší jas a kvalitu v konkrétním bílém bodě, nabízí vynikající rovnoměrnost a ostré zaostření. Dále jsou doplněna 12 kusy světel VersaPar. LED zoom PAR je víceúčelový koncept kombinující vysoký jas, široký rozsah zoomu a pokročilé míchání barev. Jako další se zde nachází čtyři LED blindery SunRise 2L. Tato světla se plně vyrovnají halogenovým svítidlům, kdy nabízejí výhody až šestkrát nižší spotřeby energií a vzhledem k tomu, že neprodukují teplo nedochází u nich ke zhoršení mechanických vlastností.
Na podiu se nebude odehrávat pouze divadelní, ale i hudební produkce, kdy se na parket budou snášet konfety z dvou zavěšených konfetovačů Swirlfan II od společnosti MagixFX. Vrhač nebo spíše rozprašovač konfet Swirlfan II je tichý stroj zavěšený mezi světly na trussové konstrukci a rozsévá konfety do 360 stupňů s průměrem koftetové vánice až pěti metrů.
Všechna tato zařízení jsou ovládáná novinkou od společnosti MA Lighting grandMA3 onPC rack-unit. Tato jednotka je ideálním řešením pro často se opakující akce, kdy ji může ovládat jednoduchým dálkovým ovladačem. GrandMA3 onPC rack-unit obsahuje DMX výstup/vstupy, MIDI vstup/výstup, time kód a dálkové ovládání DC připravené pro přímé použití.