Pro Light & Sound 2022

Po dvouleté pauze se letos v dubnu konal veletrh osvětlovací a zvukové techniky Pro Light & Sound v prostorách frankfurtského výstaviště Messe Frankfurt. První postcovidový veletrh určitě nedosahoval velikosti minulých ročníků, ale sešli se tu zástupci většiny předních evropských značek osvětlovací a zvukové techniky. Také tu byly představeny novinky, kdy u některých značek bylo uvedení na trh opožděně díky covidové pauze.
My jsme samozřejmě na veletrh vyrazili a těšili se na setkání s našimi partnery. Navštívili jsme stánky všech značek, které zastupujeme jako distributoři pro Českou republiku.
Celý balík produktů si připravila italská společnost Prolights. Všestranné LED pohyblivé světlo Astra Hybrid420. Nové LED wash světla Jet Wash 7 a Jet Wash 19. Malá multifunkční LED vana EclExpo Flood300VW. Navíc Prolights přináší novou řadu fresnelů EclFresnel VW a to Mini, Junior, 1K a 2K.
Na stánku společnosti Clay-Paky jsme si mohli prohlédnout novinky, které jsme zatím neměli možnost vidět v reálu. LED inteligentní hlava Sinfonya Profile 600 určená hlavně pro divadelní instalace. Arolla Profile HP LED profilové světlo s širokým polem působností a všestranným využitím a stejně i LED lineární pohyblivé světlo pro venkovní využití Volero Batten Aqua. Novinky mezi LED statickými světly jsou Tambora Linear 100 a Tambora Flash. Mezi novinky, které dlouho čekali na oficiální uvedení na trh patří i oblouková pohyblivá hlava Sharpy X Frame.
Hlavní novinkou společnosti MA Lighting je nová verze granMA3 softwaru. Nová verze přináší mnohé novinky, mezi které patří až dvojnásobné navýšení parametrů u pultů řady granMA3. Verze softwaru granMA3 1.7, by měla být přístupná v nejbližší budoucnosti.
Na stánku společnosti Portman jsme si mohli prohlédnout jejich nejnovější počin v oblasti dekoračních světel. S-TRIBE je LED světlo obsahující pět LED zdrojů nahrazující halogenové stroboskopy doplněné o deset barevných LED pruhů. Možnosti kombinování světel do různých zajímavých a dechberoucích vzorů, je takřka nekonečný.
Navštívili jsme show francouzské společnosti Minuit Une, kde představovali svoji novinku IVL Photon. Photon je laserové světlo, které pomocí osmi zrcadel dokáže vytvořit show i při použití jednoho svítidla. Při vyšším počtu svítidel se efekty násobí.
U stánku našeho nového partnera společnosti ZacTrack, jsme si mohli prohlédnout a vyzkoušet jejich trasovací systém.
Společnost Green Hippo dodávající mediální servery, představila novou verzi softwaru 4.7.1. čímž zvýšila podporu protokolu PSN a různých forem 3D truckingu.
Také jsme navštívili stánky společností Milos a Admiral zaměřené na výrobu trussů a další komponenty závěsných systémů, kde jsme nalezly další novinky a zajímavosti.