Psy-Core by Portman Mantis


Potřeby pro jevištní osvětlení se neustále vyvíjí. Efektová dekorativní světla, která se zaměřují do publika se stávají fenoménem. V letošním roce začala světla MANTIS od společnosti Portman využívat kapela Dymytry.

Dymytry je pražská kapela vystupující na české scéně od roku 2003 a v současné době začíná koncertovat i mimo Českou republiku, kdy své texty přeložila do anglického jazyka a na turné po Evropě si našli nového zpěváka. Svůj hudební styl si sami pojmenovali Psy-Core aby se tak vyhnuli zaškatulkována do některé z kategorií rock-metalové hudby. Jedním z jejich hlavních znaků je že vystupují s maskami, které jsou inspirovány hmyzem, dnes už x-té generace.

Společnost Portman z polského města Gdyně u Gdaňsku se zaměřuje na efektová a dekorační světla. Po řadě světel s halogenovými reflektory přináší na trh MANTIS se zdrojem na bázi LED. Světlo díky neobvyklému tvaru vypadá velmi zajímavě a lze použít jako jednotlivá světla, ale jeho silná stránka je vytváření úžasných struktur z více kusů svítidel.  Mantis v sobě ukrývá velkou dávku síly. Tři 60W LED zdroje emulujíce silnou halogenovou žárovku, doplněné o RGBW zdroj v každé buňce.