Blog

LightSession Vol.3

22.září jsme přivítali všechny zájemce na již tradiční akci zvané LightSession, jejíž třetí ročník se uskutečnil v atmosférických prostorách pražské Akropole.

Letošní ročník podzimní LightSession se do hlavního města přesunul z ostravského Gongu, který hostil minulý ročník. Interiér Paláce Akropolis, jak zní oficiální název multifunkčního centra, zapůsobil na diváky prostředím spojujícím historické i současné prvky, a nabídl skvělé zázemí pro tuto unikátní akci. Akropolis, jenž měla již od svého založení sloužit jako Oko do světa a jež na fasádě zobrazuje Symbol pulzujícího oka, dnes platí jako Labyrint kulturního dění zaměřující se na hudební, divadelní a výtvarné projekty.

Nabitá předváděcí akce byla rozdělena na několik částí, z nichž každá nabídla účastníkům jinou formu prezentace produktů. Pestrý dopolední program byl zaměřen na představení značek, mezi něž patří ty nejlepší značky na trhu s osvětlovací či zvukovou technikou. Přiblížili jsme Vám MA Lighting, Robe, SRS Light, Milos či Outline, podpořit akci přijeli také zástupci některých z nich, za MA Lighting dorazil pan Dan Lunganu a za Robe pan Josef Valchář junior a pan Petr Kolmačka.

Odpolední program byl zaměřen na praktické ukázky a zájemci měli možnost se rozdělit do několika skupin, v kterých si formou workshopů a za pomoci zkušených operátorů mohli vyzkoušet vybrané produkty naživo. Všichni lektoři byli připraveni odpovídat na Vaše dotazy a vést odbornou diskuzi k tématům, která Vás nejvíce zajímala. Zajímavostí byla prezentace s případovou studií Let It Roll, která umožnila divákům dozvědět se podrobnosti o zákulisí příprav unikátní světelné show na stejnojmenném festivalu.

A jaká byla hlavní témata tohoto ročníku akce a co Vás nejvíce zajímalo? U jedničky na trhu s osvětlovacími pulty, německé vysoce kvalitní značky MA Lighting, to byly nejnovější verze softwarových updatů, konkrétně verze 1.2.2.8 pro výkonný osvětlovací pult dot2, a verze 3.2.2.3 pro výkonnou konzoli pro ovládání světel a médií grandMA2. U Robe se jednalo o zcela nové LED pohyblivé světlo Spiider, které se řadí mezi další generaci LED Wash beam svíditel a patří mezi nejvýkonnější LED svítidla na trhu.

Děkujeme všem prezentátorům i účastníkům a těšíme se na další pokračování této jedinečné akce!