Blog

Zajímavá historie dnešního HaDivadla, jež vždy platilo za domov řady silných tvůrčích osobností a vyznačovalo se tvorbou dramaticky náročných děl, začala v polovině sedmdesátých let v Prostějově založením Hanáckého divadla. Geografické odříznutí od dalších významných scén umožnila vysokou soustředěnost na vlastní tvorbu; ta dala spolu se specifickým rukopisem autorů vzniknout jedné z nejpozoruhodnějších scén 70. a 80. let.

wp_20160912_10_42_26_proOsobité divadlo bylo později přesunuto do Brna, kde se za tehdejšího režimu snažilo co nejotevřeněji politicky a umělecky vyjadřovat, což bylo dále podpořeno spoluprací s Divadlem na Provázku. Po několika stěhováních se divadlo finálně usídlilo do dnešního prostoru pasáže Alfa a dnes působí především jako alterprazdny-case-pro-onpcnativní divadelní scéna, jež je součástí Centra Experimentálního divadla. Zaměření divadla, které se stále těší velké pozornosti diváků, čítá jak autorské projekty, tak zpracování klasických textů.

Pro našeho klienta byl na míru sestrojen speciální řídící systém složený z různých komponent dle návrhu Pavla Konečného. Zařízení čítá MA onPC command wing, MA onPC fader wing, dva dotykové monitory ELO, zabudovaný PC, a další řadu menších doplňků. Multifunkční zařízení, které tak přesně splňuje požadavky HaDivadla a odpovídá jeho potřebám, dokáže do jisté míry nahradit středně velký pult.

O návrhu rozhodla dobrá zkušenost s produkty MA Lighting, a zajímavý nápad pana Konečného, který jej reprodukoval dále. Originalita a vlastní uzpůsobení jsou hlavní přidanou hodnotou, která těší zástupce HaDivadla.