Výjimečný výkon – dot2 v Divadle v Pavii

Divadlo PaviaZnámé italské Divadlo v Pavii nedávno rozšířilo své vybavení o dva zcela nové dot2 pulty (spolu s dot2 XL-F a dot2 core), které naleznou své využití především během různých představení a show. Divadlo hostící několik společností je také operním domem; zároveň jsou prostory divadla, stejně jako u většiny italských divadel, pronajímány pro taneční exhibice či jiné akce odehrávající se v průběhu sezóny.

Technický personál v divadle měl při výběru pultu nespočet požadavků, které by tento nový přístroj měl splňovat. Zásadní bylo najít mnohoúčelovou konzoli, na které by mohli programovat kompletní cue listy i ve chvíli, kdy je čas na programování velmi krátký; dalším požadavkem byla například možnost řídit show profesionálním způsobem. Na základě všech těchto důvodů se představitelé divadla rozhodli investovat do dot2.

Intuitivní ovládání je základem dot2 filosofie, a díky úplné možnosti připojení hardware na všechny modely těchto konzolí je řada dot2 vhodná především pro divadelní, putovní, korporátní, televizní či vzdělávací prostředí.

Snadno ovladatelný dot2 software je k dispozici v několika jazycích a nabízí uživatelům možnost nechat se vést nápovědou či využít rychlé tipy pro vedení nového uživatele, které jsou k dispozici přímo na pultu a které umožňují plně využit potenciál konzole. Jednoduše „Patch and go“, žádné další nastavení není nutné.

Celá řada chytrých programovacích a přehrávacích funkcí poskytuje intuitivní přístup k více pokročilým funkcím. Přístup ke generickým funkcím je přes Smart Dialogue, funkce Store Look zajišťuje možnost kontrolovat a přehrávat vše potřebné. Automatizované nástroje Track & Shield a Auto-Unblock zjednodušují správu Cue listu a funkce Auto-Fix umožňuje nastavit změny přehrávání tak, aby se nevyskytli žádné nežádoucí výsledky.

Dot2 se bude dobře ovládat především uživatelům z divadelního prostředí, 100mm fadery poskytnou nepřetržitý přístup k seznamu přehrávání, dimmer kolo umožňuje okamžitý přístup k úrovním osvětlení. Syntaxe příkazového řádku je plně podporována a dotykové ovládání umožní jednoduchou kontrolu všech funkcí.

Vytvořen speciálně pro turné, dot2 hardware je kompaktní, odolný a pozoruhodně lehký. Doplňkové plug & play F-wings a B-wings umožní rozšířit možnosti přehrávání a funkce Full-tracking-back-up zajišťuje bezproblémový průběh show. Funkce Live Time a Tap Sync umožní spolu s dotykovým displejem okamžitý přístup ke všem funkcím přehrávání. Sofistikované funkce jako Soft-LTP automaticky zachovávají světelné úrovně bez přechodu tmou.

Převzato z www.malighting.com.